Władca pierścieni drużyna pierścienia

Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia: Pierwsza część sagi o hobbitach

Władca pierścieni drużyna pierścienia to pierwsza część trylogii, która pokazała czytelnikom świat magicznych stworzeń, które walczą o to, by świata nie opanowały mroczne siły. Czy im się to uda?

Pierwsza część sagi

Początek sagi pokazuje jak stworzone zostały Pierścienie Mocy, które zostały zrobione przez elfów. Okazuje się, ze Mroczny Władca Sauron wykuł w tym samym czasie Jedyny Pierścień, któremu oddał swoją moc. Dzięki pierścieniowi chciał opanować świat i sprawić, że na całej ziemi zapanuje mrok. Zanim do tego doszło pierścień zniknął i jego plan nie doszedł do skutku. Wiele lat później Jedyny Pierścień pojawia się w rodzinie Frodo Bagginsa. Młody hobbit zostaje zmuszony do wyruszenia na wyprawę, która może skończyć się inaczej niż założył. Nie wyrusza na nią sam. Wraz z nim idą między innymi elf Legolas oraz hobbici Merry i Pippin. Razem wędrują do Krainy Cieni, gdzie można zniszczyć pierścień. Czy uda im się przetrwać wyprawę i zniszczyć pierścień? Czy Sauronowi uda się pokrzyżować im plany?

Książka wydana w formie trylogii

Książka została napisana przez brytyjskiego pisarza J.R.R.Tolkiena. Był on także wykładowcą literatury staroangielskiej na Uniwersytecie Oxfordzkim. Początkowo autor zakładał, że książka zostanie wydana w formie jednotomowej. Ostatecznie wyszła w trzech częściach. Pierwsza miała tytuł “Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia”, druga “Władca Pierścieni. Dwie wieże”, a trzecia “Władca Pierścieni. Powrót króla”. Pierwszy raz książka została wydana w 1954 roku. Druga część jeszcze w tym samym roku, a trzeci tom wyszedł w 1955. Książka spodobała się czytelnikom i doczekała się ekranizacji. Pierwsza część serii weszła do kin w roku 2001, druga w 2002, trzecia w 2003. Tytuły filmów brzmiały dokładnie tak samo jak tytuły powieści. W role głównych bohaterów w filmie wcielili się m.in.: Elijah Wood (Frodo Baggins), Sean Astin (Samwise “Sam” Gamgee), Bllly Boyd (Peregrin “Pippin” Took), Dominic Monaghan (Meriadok “Merry” Brandybuck), Viggo Mortensen (Aragorn) oraz Ian Holm (Bilbo Baggins).

 

You may also like...