Władca pierścieni drużyna pierścienia

Stań się członkiem Drużyny Pierścienia – sięgnij po “Władcę Pierścieni”!

Zdecydowana większość fanów fantastyki zna i uwielbia uniwersum stworzone przez J.R.R Tolkiena. Powieści tego genialnego autora zapisały się w historii literatury, będąc jednymi z najważniejszych współczesnych dzieł. “Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia” to książka otwierające trylogię o przygodach Frodo Bagginsa – zwykłego hobbita pochodzącego z Shire’u. Jednak misja, która została mu powierzona, jest niezwykle istotna. Od jej powodzenia zależą losy całego Śródziemia. 

Drużyna Pierścienia, czyli los całego świata w rękach dziewięciu bohaterów

Frodo Baggins wraz z Drużyną Pierścienia, składającą się z jego przyjaciół Sama, Merrego i Pippina, potężnego czarodzieja Gandalfa, elfa Legolasa, krasnoluda Gimliegi, Boromira z Gondoru oraz Obieżyświata, wyrusza w podróż. To heroiczne przedsięwzięcie jest niezwykle niebezpieczne, bohaterzy nieustannie spotykają na swojej drodze kłopoty, z którymi muszą się zmierzyć. Ich celem jest zniszczenie Jedynego Pierścienia, gdyż tylko w ten sposób mogą uratować świat przed zagładą, którą chce sprowadzić ich wróg, czarnoksiężnik Sauron.

Dziejowa opowieść o wspaniałym Śródziemiu

Władca pierścieni drużyna pierścienia to nie tylko opowieść o fantastycznych przygodach. Świat stworzony przez J.R.R Tolkiena jest bardzo obszerny, barwny i tajemniczy. Podczas czytania “Władcy Pierścieni” eksplorujemy nowe miejsca, od spokojnego Shire po królestwo Gondoru. Poznajemy również wiele ras – dostojne elfy, beztroskich hobbitów czy zdeterminowane krasnoludy. Dzieje Śródziemia są równie imponujące, historia nie ogranicza się tylko do przygody Frodo i Drużyny Pierścienia, sięga wstecz, ukazując losy i przeżycia innych bohaterów, a nawet całych ludów i gatunków, zamieszkujących to miejsce. Autor zawarł w niej wiele ponadczasowych motywów – przyjaźń, miłość, poświęcenie, cierpienie. Wszystko ujęte zostało w obszernych opisach, które zaciekawiają i rozbudzają wyobraźnię. Tolkien swoją dbałością o detale i dogłębnością sprawia, że wydarzenia dziejące się w jego powieściach są intensywne, żywe, a wręcz namacalne. 

You may also like...