Władca pierścieni drużyna pierścienia

Sposób na nudę.

Leniwy dzień? Za gorąco? Pada? Pozbądź się nudy w prosty sposób. “Władca pierścieni – drużyna pierścienia” przychodzi na ratunek.

Tanio i skutecznie – książka.

“My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano.” Tolkien wkładając te słowa w usta Gandalfa nie mógł wiedzieć ilu czytelników weźmie je do serca. Książkę wydano w 1954 roku w Anglii, po czym zyskała sukces w latach sześćdziesiątych na całym świecie. Przełożono ją na dziesiątki  języków. Stała się fenomenem w gatunku fantazy. 

Inna niż wszystkie.

“Władca Pierścieni” pisany był przed 13 lat. Autor robił kilka przerw w pisaniu tłumacząc się brakiem pomysłów na dalszy ciąg. Najdłuższa przerwa to ponad pięć lat!

Powieść podzielona jest tak naprawdę na sześć części, ma ona trzy tomy, każdej dwie księgi.

I Drużyna Pierścienia

II Dwie wieże

III Powrót Króla

Tom pierwszy, księga pierwsza zaczyna się od urodzin hobbita Bilda. Za namową Gandalfa Bilbo przekazuje pierścień swojemu bratankowi Frodo. Pierścień ten jest niezwykły, ma moc. Początkowo pierścieni było 19 wykutych przez Noldorów z Eregionu , najpotężniejszy dwudziesty Sauron wykonał dla siebie. Historia pozostałych pierścieni jest różna. Warto się z nimi zapoznać, bo są to opowieści niezwykłe. Kilka było w rękach krasnoludów i ludzi, część z nich zostały zniszczone przez smoki. Pierścienie dawały bogactwo, ale sprawiały też, że Sauron mógł sprawować władzę nad właścicielem .

Księga pierwsza. Jedyny Pierścień.

Frodo stał się powiernikiem Jedynego Pierścienia. Miał on potężną moc. Początkowo Frodo ukrywa je przez kilka lat. Niestety z powodu zmian musi on uciekać z Shire do Rivendell. Towarzyszy mu trójka przyjaciół: Sam, Pippin i Merry. Po drodze spotyka ich wiele niebezpieczeństw jak np.  pościg Upiorów Pierścienia. Na szczęście docierają do celu.

Księga druga. Misja niemożliwa do spełnienia.

W drugiej części formuje się Drużyna Pierścienia, która składa się z:

– czterech Hobbitów,

– dwójki ludzi Arragorna i  Boromira z Gondoru,

– elfa Legolas z Leśnego Królestwa,

– krasnolud Gilmi z plemienia Durina,

–  Gandalf.

Ich celem jest Góra Przeznaczenia.

Książka to nie film.

Nawet jeśli znasz film na pamięć , przeczytaj książkę. Zaskoczy Cię.

You may also like...